Historia,  Pandemia,  Serbia,  Zajebancija

Najśmieszniejszy wirus w historii ludzkości

Przeżyjmy to raz jeszcze.

Nestorović i Vučić świetnie się razem bawili. Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wqvA9Krci3E

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer
JaBeiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput

Najśmieszniejszy żart w historii ludzkości.

Rok temu, jeszcze w lutym, zanim mieliśmy zostać w domach na dwa tygodnie, w Serbii zrobiono konferencję prasową. Nic w tym nadzwyczajnego. Konferencje to najlepszy sposób, by spotkać się z dziennikarzami, odpowiedzieć na pytania, zaprezentować się z takiej lub innej strony, a przede wszystkim – by świetnie się bawić.

No i prezydent Serbii zwołał taką konferencję korzystając z okazji, że akurat wirus dotarł do Włoch, ale nie dotarł jeszcze do Serbii. Zaprosił na nią doktora Branimira Nestorovicia, pulmonologa, bo któż jak nie pulmonolog zna się najlepiej na chorobach płuc, a taką właśnie COVID-19 wywołuje. I pan Nestorović w skrócie:

Apeluję do ludzi by przestali wierzyć niepotwierdzonym informacjom. Epidemia w Chinach się kończy, zaczęła się siódmego grudnia, nie ma żadnego powodu do zmartwień (…) powiem coś kobietom… estrogen chroni kobiety, przechodzą zakażenie łagodnie i nie umierają. Zatem, kobiety, śmiało na zakupy do Włoch, coś czuję, że teraz będą tam duże promocje, bo nikt żywy tam teraz nie pojedzie. Tylko przygotujcie na to swoich facetów. Żartuję, ale naprawdę to całe zamieszanie, zamykanie granic… zupełna głupota (…) Nie mogę uwierzyć, że naród, który przetrwał sankcje, bombardowania, różne takie maltretowanie, przestraszył się najśmieszniejszego wirusa w historii ludzkości.

Branimir Nestorović

Śmiała i niecodzienna wypowiedź dodała kurażu obywatelom Serbii w tych ciężkich czasach, które nastały krótko potem, gdy prezydent Serbii zaczął grozić, że jak ludzie nie zaczną go słuchać, to skończą się miejsca na cmentarzach. Na początku pandemii przed wirusem chroniła go rakija, potem śmiał się wespół z doktorem, by gdy wypowiedzieć doktora stała się zbyt popularna, a pandemii nie dało się już zbywać stwierdzić, że te wszechbałkańskie podśmiechujki z najśmieszniejszego wirusa to kłamstwo, że nie można się śmiać z najśmieszniejszego wirusa, bo nikt nigdy nie powiedział nic o najśmieszniejszym wirusie. Tu możecie posłuchać jak nikt tak nie mówi:

A dla serbskojęzycznych podsumowanie pandemii w wykonaniu Zorana Kesića:

Od tego czasu podejście Serbii znacząco się zmieniło, w międzyczasie doprowadzając do poważnych zamieszek przy kolejnym zaostrzaniu restrykcji.

Obecnie Serbia przoduje w liczbie zaszczepionych obywateli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.