Bułgaria,  Niusy,  Pandemia

Lockdown w Bułgarii

To tylko dziesięć dni…

Pierwszego marca otwarto w Bułgarii restauracje i inne miejsca do spędzania wolnego czasu. Nie pozostały otwarte zbyt długo. Od 22 marca Bułgaria zamyka się ponownie.

Restauracje, knajpy i inne przybytki serwujące jedzenie mogą je wydawać tylko na wynos lub z dostawą. Zabronione jest spożywanie na miejscu. W przypadku hoteli posiłki muszą być serwowane do pokoi. Wszystkie szkolne zajęcia, egzaminy, sprawdziany i praktyki muszą odbywać się zdalnie. Dzieci posyłane do żłobków, przedszkoli i na studia będą musiały zostać w domu.

Zamknięte będą też wszystkie sklepy o powierzchni handlowej większej niż trzysta metrów kwadratowych, z wyjątkiem super- i hipermarketów oferujących artykuły spożywcze. Nie będą czynne także centra handlowe, galerie, kluby fitness, baseny, muzea, galerie sztuki i kina. Te ostatnie, mimo że teoretycznie mogły być w ostatnim czasie otwarte, w dużej mierze nie przyjmowały widzów – żadne Cinema City, zapewne przeczuwając kolejny lokdałn, nie otworzyło się ani na jeden dzień. W galeriach będą otwarte tylko punkty pierwszej potrzeby, jak sklepy spożywcze, apteki, sklepy zoologiczne, banki czy punkty obsługi klienta.

Teoretycznie ograniczenia te mają pozostać w mocy przez dziesięć dni. Władzy zależy na zmniejszeniu liczby zachorowań przed wyborami zaplanowanymi na czwartego kwietnia. Jest to kolejna z serii obostrzeń dotykających Bułgarię po względnym otwarciu w okresie letnim. Zeszłej wiosny obowiązywał przez krótko zakaz wjazdu i wyjazdu ze stolicy z powodu „ucieczki” osób z miasta.

Jedne z wielu opuszczonych punktów handlowych w Sofii. Wiele biznesów nie wytrzymało wielomiesięcznych zakazów prowadzenia działalności.https://nova.bg/news/view/2021/03/21/320089/новите-мерки-срещу-covid-19-които-влизат-в-сила-от-понеделник/
https://www.dw.com/bg/коронавирус-софия-е-затворена-никакво-влизане-и-излизане-от-града/a-53158705

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.