Albania,  Polska,  Sport

Polska w grupie z Albanią

Reprezentacja Polski trafiła do jednej grupy z Albanią w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Trener reprezentacji Albanii wyniki losowania skwitował krótkim najgorsza grupa. Uznał, że bycie w grupie razem z Anglią, Polską i Węgrami jest niemożliwe, ale zapewnił, że Albania da z siebie wszystko. Postępem w rozwoju drużyny byłoby dla niego, gdyby Albania zajęła trzecie miejsce, a wymarzona dla niego grupa to ta z Danią.

To najgorsza grupa, jaka mogła nam się trafić. Lepsza byłaby ta z Chorwacją, a idealna z Danią. Jesteśmy w trudnej grupie, wręcz niemożliwej, ale nie poddajemy się. Damy z siebie wszystko. W Lidze Narodów sprawiliśmy się nieźle, ale nadal mamy wiele do poprawy. O Anglii się nie będę wypowiadał, bo wiemy jak to jest, ale spróbujemy dać radę Polsce i Węgrom. Mam nadzieję pokazać progres w naszych meczach, ale jeszcze bardziej się łudzę, że zanim do nich dojdzie to będzie już po pandemii i będziemy mieć przy sobie naszych kibiców. To nie tak, że się poddajemy, będziemy próbowali wszystkiego, ale będzie ciężko. Jeśli zakończymy kwalifikacje na trzeciej pozycji to już będzie oznaczało progres. To są mecze, które dadzą nam doświadczenie. Jeśli nie zakwalifikujemy się na Mistrzostwa Świata, damy z siebie wszystko żeby się dobrze przygotować na Mistrzostwa Europy 2024. Dziś za najlepszego piłkarza uważam Lewandowskiego, ale mam nadzieję, że w meczach z nami nie będzie w formie.

Edi Reja, trener reprezentacji Albanii.

Kosowski telegrafi.com wyniki losowania skomentował, że Albania będzie się musiała dużo napocić. Grupę z Anglią i Polską nazwał piekielną.

Albania zmierzy się z Polską w ramach eliminacji 2 września, a rewanż 12 października.

tłumaczenie i opracowanie na podstawie: https://opinion.al/shqiperia-ne-grup-me-angline-reja-ky-eshte-grupi-me-i-keq/ oraz https://telegrafi.com/grupi-ferrit-dhe-ai-lehti-ne-kualifikimet-per-kampionatin-boteror-shqiperia-duhet-te-djersitet-shume/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.