Gdzie zjeść,  Macedonia Północna

Skopje – Kosmos

W Skopju nietrudno o dobre ćevapy. Gdziekolwiek się wejdzie – tam będą co najmniej smaczne. Makłowicz też sobie chwalił tutejsze jedzenie. Najlepszą knajpą jest jednak zdecydowanie knajpa Kosmos, na końcówce czarszijskiego deptaka, tuż przy rynku.

Ćevapy są tu większe od przeciętnych i grylowane stosami na dużym ruszcie w przeszklonym wykuszu – czyli tak, jak powinno się je przyrządzać. Przeciętna porcja dziesięciu ćevapów jest zdecydowanie bardziej sycąca niż w innych miejscach. Mięso jest świeże, soczyste i smaczne.

Atmosfera miejsca jest typowo bałkańska. Rodziny z dziećmi lub bez nich wybierające między mięsem a mięsem, choć niektórzy biorą też tawcze grawcze. Gdy przychodzisz parę dni z rzędu i zapychasz się do oporu po jakimś czasie pytają skąd ty w ogóle jesteś, a jak mówisz że z Polski to zaczynają wołać Lewandowski, bo akurat go tu kojarzą. I czasem nawet miejsce zajmą w godzinach największego oblężenia, by nie przegapić klienta, który znowu zostawi tam hajs.

Można też domówić ljutą, marynową czuszkę z gryla. Cenowo wychodzi śmiesznie tanio, a ichnie ćevapy są nie tylko najlepsze w Skopju, ale też jedne z najlepszych na Bałkanach. Zasłużone 10/10.

Adres: Belgradska 108, Czarszija

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.